Kosmetyki na zimowe dni

Zimą skóra jest narażona na wiele niekorzystnych czynników. Wiatr i mróz mocno ją wysuszają. Sytuacji nie poprawia również suche na skutek ogrzewania powietrze w mieszkaniach. Wbrew pozorom nie wystarczy więc tylko natłuszczanie skóry, trzeba także zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. Pomóc w tym może kosmetyczka Wrocław (swiaturody.com), która zarówno wykona zabiegi pielęgnacyjne, jak i zaproponuje nam możliwość kupienia wysokiej jakości kremów i maseczek.

Odpowiednie nawilżanie na wagę złota

Skóra przesusza się zimą nawet dwukrotnie szybciej niż latem. Jeśli nie będziemy codziennie jej pielęgnować, stanie się szorstka, matowa i skłonna do podrażnień.

Podstawą jest zatem codzienne oczyszczanie skóry. Nie możemy jednak stosować do tego celu kosmetyków z alkoholem, gdyż doprowadzą one do jeszcze większego jej przesuszenia. Używajmy więc delikatnych mleczek lub śmietanek kosmetycznych, które oprócz usunięcia z twarzy zanieczyszczeń oraz makijażu, przygotują ją do nałożenia kolejnych kosmetyków. Kolejnym krokiem jest wklepanie kremu. Nie robimy tego przed wyjściem na zewnątrz, gdyż składniki nawilżające zawarte w kremie mogłyby doprowadzić do podrażnienia skóry. Osoby posiadające tłustą cerę powinny wybrać lekki, półtłusty krem ochronny, a osoby o cerze suchej – krem tłusty. Należy pamiętać, że używane przez nas zimowe kosmetyki muszą być bardzo dobrej jakości.

Odżywiająca maseczka z witaminami

Raz w tygodniu warto także nałożyć na twarz odżywczą maseczkę. Może zaproponować nam ją także salon kosmetyczny. Pomoże ona skórze w regeneracji oraz poprawi jej koloryt i ukrwienie. Maski na zimę powinny zawierać w składzie m.in.: witaminy A, E i B5, alantoninę, ceramidy, flawonoidy, a także mukopolisacharydy. Strzałem w dziesiątkę będą również kosmetyki zawierające wyciąg z aloesu, który działa na skórę łagodząco oraz ekstrakt z arniki, która wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i zapobiega powstawaniu tzw. pajączków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>