Dentysta na NFZ w Warszawie

Leczenie zębów nie musi kosztować. Jeśli nie chcemy za nie płacić, ewentualnie płacić tylko za ponadstandardowe działania, warto znaleźć dentystę, który posiada podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_Fundusz_Zdrowia) i leczy ubezpieczonych pacjentów na koszt NFZ.

Gdzie w Warszawie znaleźć takiego dentystę?
Wpisując w wyszukiwarkę internetową dentysta Warszawa, dotrzemy do szeregu stron gabinetów dentystycznych, ale na pewno nie, będą to wyłącznie dentyści posiadający umowę z NFZ. Wpisując stomatolog Warszawa NFZ, znajdziemy jakieś gabinety, którymi warto się zainteresować, nie znajdziemy na pewno wszystkich. Dentysta na NFZ to dentysta, który nie reklamuje się tak jak dentysta prywatny, wiec poszukiwanie takiego stomatologa jest utrudnione.

Najprostszym sposobem znalezienia dentysty przyjmującego ubezpieczonych pacjentów bezpłatnie, jest dotarcie do lekarza rodzinnego i uzyskanie informacji w tym miejscu. W każdym ośrodku, w którym przyjmuje lekarz rodzinny, powinny znajdować się dane lekarzy dentystów przyjmujących na Narodowy Fundusz Zdrowia. Minusem takiej formy poszukiwań jest to, że dostaniemy tylko adresy, a nie dowiemy się o tym, jakie w danym miejscu są kolejki (warto bowiem dodać, że do dentysty na NFZ. zawsze się czeka) i jaką opinią cieszą się podani specjaliści.

Jeśli chcemy wiedzieć więcej, znać czas oczekiwania, warto szukać przez internet. W sieci można znaleźć wiele stron internetowych, na których wymienieni są lekarze posiadający umowę z NFZ. Jedną z pomocnych stron internetowych jest – dentysta-stomatolog.com/warszawa,1.html, w szybki i łatwy sposób znajdziemy na niej odpowiedniego specjalistę. To także dobry sposób, by zapoznać się z opiniami na temat danego dentysty. Zapewne nikt z nas nie chciałby znaleźć się w rękach niedokładnego lekarza, który może doprowadzić nasze zęby do jeszcze gorszego stanu. 

Dentysta przyjmujący bezpłatnie, to rzadkość, ale i takie gabinety w Warszawie możemy znaleźć. Warto ich szukać, nierzadko bowiem nie są to gorsi dentyści od prywatnych, koszty leczenia zaś są zerowe, lub minimalne, jeśli oczywiście zdecydujemy się na podstawowe leczenie. NFZ pokrywa bowiem koszty słabych materiałów i nie pokrywa kosztów materiałów lepszych i ładniejszych. Prztykałem są choćby plomby – w przypadku tylnych zębów, przysługują na NFZ tylko czarne, chyba, że pacjent dopłaci. Takie zasady obowiązują także w wielu inny przypadkach. Mimo dziwnych procedur, kolejek, warto leczyć swoje zęby na koszt NFZ. Płacąc ubezpieczenie zdrowotne, mamy do tego prawo, i rozsądne jest z tego prawa korzystać. Zęby leczone na koszt funduszu, mogą wyglądać tak samo dobrze, jak te leczone w gabinecie prywatnym, a koszty leczenia będą wielokrotnie niższe lub nie będzie ich wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>